,,Moje sylabki w przedszkolu" - nauka czytania z wydawnictwem WIR


Sama w przedszkolu uczyłam się czytać metodą sylabową, pamiętam nadal książeczki do nauki właśnie tym sposobem. Teraz będąc nauczycielem nie wyobrażam sobie, żeby skupić się na innej metodzie w swojej pracy. Dzieci z mojej grupy bardzo lubią ćwiczenia z sylabami i chętnie rozwiązują kolejne zadania. Mało jest jednak w pakietach edukacyjnych miejsca na zadania z sylabami otwartymi zapisanymi wielkimi literami, ale w końcu znalazłam coś idealnego dla siebie i moich przedszkolaków! Krótko mówiąc - Wydawnictwo WIR.


Dlaczego polecam całe wydawnictwo? Bo to nie tylko ta jedna książka, czyli ,,Moje sylabki w przedszkolu", które zawierają ćwiczenia wspomagające naukę czytania metodą sylabową. To także cała seria ,,Moje sylabki", na która już od dłuższego czasu poluję. W pakietach znajdziemy także układanki, które wspierają dziecko jeszcze przed rozpoczęciem typowej nauki liter i sylab.

Bardzo często przeprowadzam dywanowe zadania, które są podobne do tych, zawartych w ćwiczeniach tej książki. Moją grupę przedszkolną ,,odziedziczyłam" po innej nauczycielce - po 3 miesiącach razem dzieci w końcu przestają głoskować wyrazy a od razu czytają sylabowo! Każdemu rodzicowi polecam te karty pracy, jeśli tylko jego dziecko wkroczyło w czas zainteresowania literami, bo sama widzę, że tego typu ćwiczenia przynoszą naprawdę świetne efekty już w 3-4 latkach!

Tutaj kilka moich propozycji:
A tu zawartość książki ,,Moje sylabki w przedszkolu":


Dzieci lubią, gdy jest kolorowo, my - gdy jest ciekawie i wartościowo. W przypadku tej książki wszyscy będą zadowoleni. Półokrągłe podkreślenia idealnie pokazują dzieciom, w jaki sposób podejść do przeczytania wyrazu, widać wyraźny podział na sylaby, co bardzo ułatwia dzieciom sprawę, oducza od wyżej wymienionego głoskowania, przyspiesza czytanie i wspomaga rozumienie czytanego tekstu.


Co jeszcze niesamowicie mi się spodobało? Zadania są dopasowane tematycznie z sylabami, tzn. sylaby otwarte z ,,L" to zadania z latawcem, dinozaury - sylaby z ,,D".

Co jeszcze polecam nauczycielom i rodzicom, którzy zaczynają przygodę z czytaniem sylabowym? Ciężko mi wyodrębnić jeden zestaw, więc polecę całość, która na pewno ułatwi i uprzyjemni pracę i naukę - > tutaj.

Dziękuję za przeczytanie. Po wiosenno - łąkowo - wiejskie nowości zapraszam na Facebook Przedszkolne Pomysły.


Komentarze