MUZYCZNY NIEZBĘDNIK PRZEDSZKOLNYMyślę, że wydawnictwo, o którym mowa w poniższym wpisie zna każdy nauczyciel przedszkola, jeśli trafił się jednak ktoś z niewiedzą w tym zakresie - zapraszam do błyskawicznego przestudiowania ogromnej oferty Wydawnictwa Bliżej Przedszkola. Dziś 3 płyty z muzyką, które polecam do dołączenia do swojego nauczycielskiego niezbędnika :)Każda przedszkolna uroczystość to duże wydarzenie dla dzieci, rodziców i nauczycieli. Tygodnie prób, robione godzinami dekoracje - wszystko to dla godzinnego przedstawienia. Jak jeszcze bardziej uświetnić i podkreślić niektóre chwile? Hymnem! Nie każdy oczywiście musi mieć zdolności wystarczające by napisać odpowiedni tekst a tym bardziej muzykę. Z pomocą przyszła więc płyta Hymny grup przedszkolnych, na których znajdziemy dopasowane do nazw grup piosenki, ale także propozycję na rozpoczęcie i zakończenie przedszkola. Po to, aby zobaczyć jakie konkretnie są to piosenki zapraszam na stronę Bliżej Przedszkola. Tam również możliwość ich odsłuchania. Najpopularniejsze Smerfy, Misie i Motylki na pewno coś dla siebie znajdą - lecz nie tylko one.

Druga z propozycji z powyższego zdjęcia - ,,A kura stroszy pióra" z kolei doskonale posłuży do przeróżnych zabaw, ale może także jako element przedstawień? Interpretacja i zastosowanie dowolne! A jest z czego wybierać. 12 oryginalnie wykonanych piosenek, wykonanych nie przez byle kogo, bo przez artystów ,,Piwnicy pod baranami". Jeśli znudziły się Wam tradycyjne, znane od wielu lat wykonania - idealnie! Czas na tę płytę. Poniżej mały jej fragment.
Czas na propozycję numer 3. Przesympatyczny słoń z okładki płyty ,,Znacie? To posłuchajcie!" ma nam do zaoferowania 15 piosenek: przyjemnych dla ucha i z pięknym tekstem. 


Do płyty dołączona jest książka, która ułatwi nauczycielowi wprowadzanie danej piosenki do zajęć i obudowanie jej dodatkowymi, zawartymi właśnie w książce zabawami. Piosenki idealne są także dla maluszków, ponieważ teksty bardzo dobrze nadają się do pokazywania i nie są skomplikowane, a przy tym bardzo zapadają w pamięć.Kochani! Jeśli znaleźliście cokolwiek dla siebie wśród bogatej oferty Wydawnictwa Bliżej Przedszkola, nie zastanawiajcie się dłużej, ponieważ obecnie trwa promocja darmowej dostawy! Warto skorzystać :)


Komentarze