PREZENTY NA ZAKOŃCZENIE ROKU PRZEDSZKOLNEGO


O zakończeniu roku przedszkolnego warto pomyśleć chwilę wcześniej, aby później zostawić sobie czas na dopracowanie przedstawienia. Nauczona doświadczeniem zabieram się za to już teraz, żeby wszystko przebiegło pomyślnie, bo zarówno pożegnanie starszaków, jak i podsumowanie roku przedszkolnego to duże wydarzenie dla każdego dziecka. :)

Prezent dla przedszkolaka warto, aby poza atrakcyjnością zawierał także odpowiednie i kreatywne treści. Mam dla Was trzy propozycje od Wydawnictwa Olimp. Ceny poniższych pozycji są niewysokie, bo między 11,50 zł a 17 zł, tak więc bez więszkego problemu, aby obdarować każdego przedszkolaka w grupie.

Pierwsza z nich to propozycja dla starszaków. ,,Literkowo" to karty pracy z literkami i ciekawostkami o zwierzętach. Mi osobiście bardzo podobają się fragmenty z ćwiczeniami do czytania sylab :) Każda strona to kilka ćwiczeń sylabowo-literowych. Idealnych zarówno do wprowadzania, jak i utrwalania liter. Jaki typ zadań możemy na nich znaleźć? Ozdabianie konturów liter, wyszukiwanie liter, głoskowanie, sylabizowanie, poprawianie po śladzie i wiele innych :) Co dobre - zadania są podobne, ale nie powtarzają się zbyt często.


Dwie kolejne propozycje są dobrym pomysłem także dla młodszych dzieci, poza walorami edukacyjnym wynikającym z różnym typem zadań w środku, pomogą także wspierać naukę kalendarza, bo właśnie na porach roku i miesiącach się opierają. 

,,Pełne magii i uroku.Poznajemy pory roku" - podzielone na pory roku zróżnicowane karty pracy, ponadto wewnątrz znajdują się uwielbiane przez dzieci naklejki, które również wykorzystuje się do rozwiązywania zadań oraz quiz do wypchnięcia oczywiście w tematyce pór roku.I ostatnia najdroższa pozycja, ale także najobszerniejsza idealna dla dzieci już 3 letnich to ,Twój pierwszy kalendarz".Podzielony na dwanaście miesięcy zestaw zadań z naklejkami, w którym motywem przewodnim są przeurocze Ludki, poniżej Ludek Maik :)

W kartach pracy znajdziemy ułożone chronologicznie od stycznia ćwiczenia ze świętami - tymi popularnymi takimi jak Nowy Rok lub Dzień Mamy, ale także kolorowe zadania, np. z okazji Międzynarodowego Dnia Kubusia Puchatka. 


Na końcu znajdziemy także laurki do ozdobienia i uzupełnienia według własnego pomysłu - dodatkowo na usztywnionym papierze.

Osobiście zastanawiam się nad wybraniem, którejś z tych pozycji dla moich przedszkolaków i najprawdopodobniej wybór padnie na właśnie ,,Twój pierwszy kalendarz".

Ale, jako że karty pracy towarzyszą dzieciom w przedszkolu prawie codziennie i nie dla każdego będą prezentem trafionym, to warto do tego zdecydowane rozwijającego kreatywnego podarunku dorzucić coś innego, miłego i także trafiającego w gusta naszych podopiecznych. Poniżej kilka pomysłów, nad którymi zastanawiam się w tym roku.


Kredki z rolki papieru, a w środku drobne słodkości lub
np. inne drobne podarunki: kredki, naklejki, pieczątki itd.


Słoiczek z biretem - przecudny! W środku również małe upominki.
A jak wykonać biret dowiecie się z tego filmu: BIRET - HANDMADE.Rożki obfitości z zawartością taką, jak w powyższych upominkach.
Można wykonać samemu, ale także zamówić :)


Takie upominki często stosowałam, wywołały uśmiech za każdym razem :)


Nowe odkrycie: pudełka - cukierki.
Instrukcja i szablony tutaj: PUDEŁKO CUKIEREKI upominek podobny do powyższego, w równie uroczym kształcie.
Instrukcja i szablony tutaj: PUDEŁKO DOMEK

Mam nadzieję, że chociaż niektóre z powyższych propozycji przypadły Wam do gustu, ja nadal nie mogę się zdecydować :) Zapraszam także na stronę wydawnictwa OLIMP


www.facebook.com/przedszkolnepomyslyPP/Komentarze