Nauka przez zabawę - uczymy się grając!


Najważniejsza w nauce jest dobra zabawa, a najlepszym wspomagaczem dobrej zabawy i nauki jest bliskość i zainteresowanie dorosłej osoby, najlepiej rodziców. Poniżej trzy świetne nowości, które na pewno staną się hitami jesiennych i zimowych wieczorów.


,,Imionki" zachwyciły mnie już od pierwszego spojrzenia na pudełko, na którym widnieje siedem przeróżnych stworków wpatrujących się ciekawskimi oczkami i mających przesympatyczne buźki. Pierwsze co wpadło mi do głowy to - ,,Zrobię z nich memory!", nadają się do tego idealnie, karty są duże a Imionki na pewno spodobają się i rozbawią dzieci. Cel gry jest jednak inny, rozwija kreatywność, zasób słownictwa, pamięć, refleks oraz uczy współzawodnictwa, świetna dla małej grupy przedszkolnej i zabaw stolikowych. 

Zadaniem uczestnika jest wymyślić imię właśnie odkrytego potworka np. ja dla poniższego wymyśliłam imię Długonóżek, wszyscy imię zapamiętują i gdy przy odkrywaniu stworek się powtórzy gracz ma za zadanie podać wymyślone wcześniej imię. Brzmi jak super zabawa! Sprawdzę z przedszkolakami w najbliższej luźniejszej chwili. Zachęciłam do zostania Ulubieńcem Imionków?


Przyszły chłody, czas na cieplejsze ,,Skarpetki" i rozgrzewającą rundkę wspólnej gry. 


Zostań skarpetkologiem, odszukaj pasujące skarpetki w stosie czystego prania, wyposaż w nie osoby z różnych zakątków świata a przy tym baw się świetnie! Gra idealna na naukę współzawodnictwa, na doskonalenie koncentracji, spostrzegawczości, percepcji wzrokowej, to także świetna nauka kolorów. Gra polega na odnalezieniu pary skarpetek, która łączy się wzorem z tym, który na swoim stroju ma dana postać. Grę również można wykorzystać jako memorki, a także do rozgrywki wprowadzać ułatwienia lub utrudnienia kolorystyczne - nuda zdecydowanie nie będzie tu mieć miejsca. To jak? Zaczynasz studiować skarpetkologię?
PS: w pudełku dodatkowo gra Czarny Piotruś!

Ostatnia i również przeurocza, choć najbardziej skomplikowana - ,,Patataj" - fanki kucyków oszaleją :))


Tym razem wybieramy się na kucykowy wybieg. Nietuzinkowa gra kooperacyjna dla najmłodszych, w której uczymy się współpracy, logicznego myślenia, spostrzegawczości. Zadaniem graczy jest kombinować tak, aby kucyki znalazły się na wybiegu nim zamknie się ogrodzenie. W to trzeba po prostu zagrać, aby wciągnęło na długie minuty i żeby z wypiekami na twarzy czekać na kolejne ruchy w rozgrywce. 

Do pakietu dorzucono pięknie ilustrowane memory z nietuzinkowo przedstawionymi zwierzakami, cudne, prawda? 

Z tymi trzema propozycjami nauka staje się największą przyjemnością, a przećwiczyć możemy baaardzo wiele umiejętności, przy tym spędzić wspólnie czas i razem się powygłupiać, bo to ostatnie nie raz jest tym, czego najbardziej dzieciom potrzeba w tym zabieganym świecie ;)


Zapraszam Was kochani na stronę Wydawnictwa GRANNA. Nie przegapcie żadnych nowości a i starsze gry zdecydowanie warto przejrzeć :) 

Komentarze