Jak zachęcić dziecko do czytania? - pomoże w tym Wydawnictwo Zielona Sowa


Krótka rada na to, jak zachęcić dzieci do czytania książek - znaleźć im książki odpowiednie do ich wieku i zainteresowań! Rada krótka, ale bardzo skuteczna. Nie mam swoich dzieci, więc niektórzy stwierdzą, że nie powinnam się wypowiadać, ale ,,miałam" już kilkadziesiąt przedszkolnych i wiem, że odpowiednim tytułem, ilustracją, tekstem zainteresuje się każdego, nawet najbardziej opornego lub wymagającego małego czytelnika.

Co jest najlepsze dla dzieci? Przygody! Tych zdecydowanie nie zabraknie w dwóch nowych pozycjach od Wydawnictwa Zielona Sowa. Przyjaciele, ciekawe historie, chwile grozy i zagadki - to wszystko znajdziecie w książce ,,Królik i Misia - sposób na przekąskę" Juliana Gough i Jima Fielda oraz najnowszej części przygód dzielnego Wikinga ,,Ekspedycja Tappiego w nieznane" Marcina Mortki (aż 182 strony zapadających w pamięć przygód). 


Potrzebne żarty, które rozbawią całą grupę przedszkolną, historie z morałem i przesympatyczne leśne zwierzątka? Zapraszamy do świata Misi i Królika.

Tappiego znam od chwili, gdy przedszkolne dzieci dostały na święta gry i książki z tej serii. 
Uwagę wszystkich zwróciła niebanalna postać głównego bohatera, głównie to, że jest Wikingiem.
Jego przyjaciele, mieszkańcy Ognistej Wyspy to zbiór postaci o bardzo przekonujących imionach, które do każdego opowiadania wprowadzają coś nowego.
Zalet z czytania jest bardzo wiele: rozwijanie słownictwa, wyobraźni, poznawanie liter. Dzięki książce ,,Oskar i Albert. Absolutnie dziki wyścig" można także poćwiczyć z dzieckiem myślenie logiczne, spostrzegawczość i percepcję wzrokową. Mnóstwo szczegółów, zadania z ciekawą fabułą, a więc kto wygra wyścig? Świetna sprawa także na ćwiczenie skupienia uwagi.


Przy tej książce można spędzić nawet długie godziny i co chwilę odkrywać nowe szczegóły.
Sami zobaczcie!


Uczucia, zachowania, emocje - trudne tematy dla przedszkolaków, prawda? Nie dzięki tym książkom! ,,Buntalki"Agnieszki Stelmaszyk to zbiór opowiadań, których bohaterem jest pięcioletni duszek leśny Buntalek, który chodzi do Przedszkola w starym muchomorze. Czy to magiczny las, czy nasze przedszkole historie Buntalka są bardzo podobne do naszych przedszkolnych... Hmm, ciekawe jak on sobie radzi w trudnych sytuacjach? Wasze dzieci na pewno chętnie się tego dowiedzą!

,,Wiewiórki, które nie chciały się dzielić" Rachel Bright i Jima Fielda to pozycja z pięknymi ilustracjami na całe strony, bardzo ułatwia to czytanie całej grupie. Ehh ile takich wiewiórek mamy w swoich grupach przedszkolnych i w domach ;) Książka na pewno postara się coś na to zaradzić!


To nie wszystkie nowości wiosenne od Wydawnictwa Zielona Sowa. Jeśli szukacie pięknie ilustrowanych, ciekawych książek zapraszam zdecydowanie na stronę wydawnictwa - > o, tutaj. 

A na mojej stronie facebookowej konkurs, a w nim do wygrania jedna z tych wyżej wymienionych wspaniałych książek. Zapraszam :)


Komentarze