,,Ogródek na Twoim oknie" - RECENZJA


Każdy z nas choć raz zastanawiał się, dlaczego kwiat nie wygląda jak trzeba, czemu łodyga nie jest odpowiednio wysoka i co się stało, że tych liści jest tak niewiele? Ta książka odpowiada na te wszystkie pytania! Idealna dla dzieci i dorosłych, którzy chcą rozpocząć swoją przygodę z domowym ogródkiem. 

Nasze hiacynty przedszkolne nie wypuściły zbyt długich pędów, dzięki książce wiemy już, że należało je przykryć ciemnym woreczkiem, a nie od razu wystawiać na słońce. O pozostałe roślinki zadbamy już lepiej mając pomoc w postaci tej książki w zasięgu ręki.


Pozycja książkowa niezbędna na zarówno przedszkolnej, jak i domowej półce. Przedszkolny ogródek może się zamienić w piękny, mały ogród botaniczny. Książka oferuje pomoc i wskazówki w uprawie aż 16 roślin różnego rodzaju, przez kwiaty po rośliny bardzo dobrze dzieciom znane, np. ziemniaki lub marchew. Dzięki ,,Ogródkowi na Twoim oknie" nawet uprawa cytrusów nie będzie straszna. Moje przedszkolaki już zadecydowały, co jeszcze wprowadzamy do okiennego ogródka w tym roku. :)


Książka świetnie sprawdzi się dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym, posiada duże ilustracje symboliczne, dzięki którym każdy, nawet ten nie umiejący czytać przedszkolak, zrozumie to, co w hodowli danej rośliny jest najważniejsze na początku, ale także na końcu swojej przygody z daną roślinką. Wskazówki podpowiadają także, jakimi przedmiotami użytku codziennego można zastąpić bardziej profesjonalne sprzęty do uprawy, np. dowiemy się do czego przyda się lusterko, folia, stara gazeta - przyjemne z pożytecznym. :) Trudne pojęcia też nikomu nie będą straszne, ponieważ na końcu znajduje się słowniczek objaśniający wszystko klarownie nawet najmniejszemu ogrodnikowi :) To jak? Jakie wyzwanie ogrodnicze podejmiecie tej wiosny? :)

Po książkę zapraszam na stronę Wydawnictwa WAM -> tutaj

Nasz ogródek jak na razie bardzo skromny, tylko hiacynty z nami współpracują, ale to zdecydowanie nie koniec ogrodniczych przygód. :)

Komentarze