Dzień Książki - polecane nowości!Korzyści z zachęcania dzieci do literatury przedstawiałam tutaj już nie raz, czas na kolejne konkretne umiejętności, które dzięki nim w przyjemny sposób można zdobyć!

Język angielski to w obecnych czasach bardzo ważny przedmiot nauczania, już od chwil w żłobku rodzice i nauczyciele wręcz prześcigają się w sposobach i najnowszych metodach edukacji. Warto do różnych metod sięgać, żeby wszystkie zabawy faktycznie miały długotrwałe efekty i oswoiły dzieci z językiem, a przede wszystkim zainteresowały nim. Choć większość obecnych rodziców język angielski zna na poziomie odpowiednim do zapoznania z nim swoich dzieci, to wielokrotnie zastanawiają się, jak to zrobić. Na ratunek przyszło wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej z poniższą książką: ,,Cat in the book" elementarzem języka angielskiego dla dzieci w wieku przedszkolnym.

Cena książki to niewiele ponad 30 zł a wartość edukacyjna niezbędna. Całe 160 stron pięknych ilustracji, które przeplatane są ze słownictwem angielskim, zadaniami praktycznymi, piosenkami i strefą dla dorosłego wprowadzającego dziecko przy pomocy książki w świat tego języka.

Jakie zagadnienia tematyczne znajdziemy w książce? Te najbliższe dziecku, a zarazem najbardziej dopasowane do jego wieku, mianowicie są to między innymi cyfry, jedzenie, części ciała, figury i kształty i uwielbiane zwierzątka. 

Nauczyciel - rodzic ma ułatwione zadanie także dzięki temu, że do książki dołączona jest płyta z piosenkami, do tego w każdym miejscu książki polecenia, które powinno usłyszeć i utrwalać dziecko zapisane są w języku angielskim, dzięki czemu sami unikniemy błędów językowych. Poza tym wskazówki metodyczne na stronach z napisem ,,Let's teach" poprowadzą nas także do metod i konkretnych zabaw do wykorzystania w pracy z książką i oczywiście przy odrobinie kreatywności w każdej chwili dnia.

Język angielski, wiadomo - przyszłość, wszędzie obecny... No ale, może czas na książkę interaktywną do nauki kierunków? Każdy wie, że prawo i lewo, choć to tylko dwa kierunki są niesamowicie trudną umiejętnością do opanowania! Oto przykład jak poprzez zabawę nauczyć ich dzieci.

Co trzeba zrobić aby tę, jak już wspomniałam, trudną umiejętność opanować? Wystarczy pobawić się z wyjątkowym pieskiem Fafikiem! 

Fafik to żartowniś, ale także świetny towarzysz w zabawie i zdecydowanie nie da się go nie polubić! Ma różne śmieszne pomysły i prośby, które ćwiczą znajomość kierunków. Spójrzcie sami:

Książka to kilkadziesiąt ilustrowanych stron z poleceniami i zabawami, to jak piszą autorzy ,,Interaktywna książka, która zastąpi tablet" - i według mnie oby książki zawsze tablet zastępowały. :) Co tu więcej mówić, kwintesencja to ruch + ilustracje + zabawa czyli wszechstronny rozwój, który najszybciej powoduje utrwalanie umiejętności, im więcej zmysłów zaangażujemy w naukę tym szybciej osiągniemy cel. Osobiście uwielbiam takie książki i od kiedy pierwsza ,,interaktywna" wpadła mi w ręce, to przy wyborze prezentów dla dzieci w wieku przedszkolnym będzie na pierwszym miejscu, idealna już dla 2 latków :)
Komentarze