,,Znajdź mnie" - nowa gra wydawnictwa Zielona Sowa!

A gdyby tak krowa razem z lisem wyruszyła na daleką sawannę? A gdyby tak Twoim zadaniem było odnalezienie kameleona wśród innych dzikich i mniej dzikich zwierząt? Chwilka, przed chwilą stał tu lew a teraz zniknął... Sprawdź, co tutaj nie pasuje. Masz okazję! Wystarczy zajrzeć do gry ,,Znajdź mnie!"  z wiosennych nowości Wydawnictwa Zielona Sowa.


Uwielbiam gry, dzięki którym dzieci rozwijają się w kilku obszarach równocześnie, a przy tym mają świetną zabawę - ,,Znajdź mnie!" na pewno spełni te kryteria. Idealna do wykorzystania w domu, ale także w przedszkolu. Pierwsze na co zwróciłam uwagę to ilustracje - słodkie obrazki, jednak dobrze oddające wygląd prawdziwych zwierząt. W instrukcji zobaczymy, że możliwe są jej 3 warianty, które biorą pod uwagę przebieg gry, ale także ilość uczestników i poziom trudności. Samemu jednak można wykombinować następnych kilka. Do tego w zestawie mamy także żetony do gry w pamięć.


Nie ma problemu, aby zagrać w nią z dziećmi przedszkolnymi podczas zajęć stolikowych, ale również w trakcie zajęć na dywanie możemy wykorzystać jej plansze. Głównym celem gry jest ćwiczenie spostrzegawczości, bardzo dobrze tego typu gry wspierają także skupienie uwagi. Na pudełku napisane jest, że jest to gra 4+, racja, młodsze dzieci miałyby z tym problem, ale trudniejsza wersja na pewno nie będzie zbyt banalna dla tych, którzy z tego typu zagadkami już bardzo dobrze sobie radzą, więc tu jak najbardziej zadziała słynna sfera najbliższego rozwoju.


Grę można rozegrać szybko, ale na pewno nie zabraknie twórczej rywalizacji i świetnej zabawy.
Po więcej tak przyjemnych zabawek zapraszam na stronę wydawnictwa Zielona Sowa.

PS: Dziękuję za 10 tysięcy polubień na Facebooku Przedszkolne Pomysły! <3 

Komentarze