,,SZKOŁA ZA PASEM" WYDAWNICTWO EDUKACYJNE
Zapewne większość placówek na ten rok szkolny wybrała już pakiet edukacyjny, ale może znajdzie się ktoś, kto nadal nie może się zdecydować, a może zainspiruję Was do zmiany w przyszłym roku przedszkolnym. Zapraszam do zapoznania z zerówkową ofertą od Wydawnictwa Edukacyjnego - ,,Szkoła za pasem".Dla kogo ten pakiet? Na pewno zdecydują się na niego nauczyciele, którzy nie lubią przeładowanych ilością kart pracy, w których do jednej tematu trzeba by nocować w przedszkolu, by móc go uzupełnić. Na takim pracowałam i nigdy więcej się nie zdecyduję. Tu zdecydowanie jest tego wystarczająco - dosłownie, ani za dużo, ani za mało. Karty pracy są zróżnicowane: znajdziemy wycinanki, elementy kodowania, pracy twórczej, oczywiście treści z każdego obszaru: matematycznego, przyrodniczego itd. Myślę, że dużym plusem jest ograniczenie grafomotoryki do jednej linii szlaczków na dole co drugiej, trzeciej strony. Starszaki owszem, powinny ćwiczyć dłoń, ale umieszczenie w kartach pracy miliona podobnych kart grafomotorycznych tylko zniechęci, ćwiczenia ponadto można robić na wiele innych sposób - o wiele bardziej interesujących. 


Osobiście w wyborze pakietu zwracam także uwagę na to, czy karty pracy posiadają perforację umożliwiającą ich bezproblemowe wyrywanie - tutaj na szczęście jest :) Przy m.in. wycinankach łatwiej jest dziecku pracować z osobną kartą, niż z całą książką. Ponadto niektóre z kart można od razu przekazać do domowego archiwum ;) lub do pracy w domu oczywiście. Karty są jednostronne, więc nie ma obaw, że druga część się zapodzieje :) Dodatkowy atut,to - jak widać powyżej - czytelne karty pracy na białym tle! Zdecydowanie pozwala to na skupienie się uwagi dziecka na zadaniu, pełne kolorowego tła i innych elementów wyglądają dobrze przy przeglądaniu, ale po rozpoczęciu pracy zaczynają się schody. Jeśli nie interesuje Was zakup całego pakietu można także skorzystać z dwóch świetnych zeszytów ćwiczeń: Kolekcja literek oraz Kolekcja cyferek.


Wsparcie dla nauczyciela najlepiej wypunktowano na strzałkach na początku przewodnika metodycznego, tam wskazano wszystkie elementy, jakie znajdziemy w każdym scenariuszu zajęć. Czytelny temat, ułatwiający pracę odnośnik do kart z zadaniami a także niezwykle cenna rzecz dla tych, którzy czas papierkowej roboty ograniczają do minimum - pięciopunktowy zwięzły wpis do dziennika. Znajdzie się także coś dla grup pracujących dłużej niż podstawowe 5 godzin, ponieważ oprócz zajęć porannych dodano propozycje zabaw popołudniowych. 

Jeśli chodzi o pakiet - każdy musi odnaleźć w nim coś dla siebie, aby łatwiej i efektywniej pracować w nowym roku przedszkolnym. Wydawnictwo Edukacyjne to nie tylko pakiet dla zerówkowiczów, to moc przeróżnych propozycji dla nauczycieli przedszkola, pedagogów i nie tylko. To u nich znajdziemy m.in. uwielbianą przez wielu rodziców i nauczycieli serię ,,Kocham czytać". Zajrzyjcie sami, jakie skarby można u nich znaleźć :) 


A już wkrótce kilka słów dla nauczycieli języka angielskiego w przedszkolu.Komentarze