WAKACYJNY REJS Z KAPITANEM NAUKA! RUSZAMY!


Nie każde dziecko ma chęć odpoczywać od łamigłówek w czasie wakacji, a także nie każdy nauczyciel potrafi odpocząć bez poszukiwania nowości do swojej pracy. Poniżej idealne rozwiązanie, które zadowoli wszystkich, a pomoże nam w tym Kapitan Nauka - zapraszamy na pokład, ruszamy!

Osobiście bardzo cenię wydawnictwo ,,Kapitan Nauka" za niewielką cenę ich produktów przy równocześnie wysokiej jakości wykonania. Plansze, żetony i pozostałe elementy zawsze są usztywniane, lakierowane. Karty obrazkowe pracowały ze mną 3 lata z maluszkami a nadal wyglądają jak nowe. Dziś Mam dla Was 4 propozycje na wakacyjne zabawy, choć nie tylko, bo przydadzą się na pewno w ciągu całego roku jak wskazuje nazwa pierwszej z nich - ,,Loteryjka. Pory roku" Gra posiada cztery warianty, ale przy odrobinie kreatywności jest ich więcej: można wyszukiwać na czas, na kto pierwszy ten lepszy, na pamięć, na wiele innych możliwości :) W zestaw wchodzi 6 sztywnych plansz prezentujących różne pory roku oraz 36 żetonów z obrazkami, które na dużych planszach można odnaleźć. Idealna zabawa do doskonalenia koncentracji oraz percepcji wzrokowej, ale jak to przy grach - świetna do wspólnej zabawy. Plansze są pięknie ilustrowane a elementy do odnalezienia są wyraźnie zaprezentowane na żetonach oraz są to zdecydowanie prawdziwe, nie wymyślne symbole pór roku, tak więc i na zajęciach w tej tematyce gra może zostać wykorzystana.


Druga propozycja jest idealna na zajęcie sobie czasu w podróży albo na dyżur wakacyjny w przedszkolu. 100 zabaw z kangurem Arturem, czyli ponad 100 zabaw, łamigłówek, labiryntów, kodowania, szlaczków, zadań na liczenie, na znajomość liter a także zadania w tematyce wakacyjnej - to wszystko znajdziecie w powyżej pokazanym zestawie (karty + książka), do którego dołączono ścieralny mazak, ponieważ karty są wielokrotnego użytku :)I na koniec coś, czego jeszcze wcześniej nie widziałam. Puzzle z serii ,,Układam i opowiadam" ,,Spadochroniarze" oraz ,,Sąsiedzi".  


Są świetne już dla 3 latków, zawierają po 24 duże i bardzo trwałe elementy, całość ma rozmiar ok 15 na 90 cm! Do zestawu dołączone są plakaty z bohaterami układanki. Puzzle wspierają umiejętność budowania wypowiedzi i opowieści, można nadawać bohaterom imiona, wypatrywać szczegóły i zostać autorem opowieści o misji spadochroniarzy lub przesympatycznych bohaterach pewnej kamienicy. Idealne na prezent i do przedszkola :) 

Mam nadzieję, że przekonałam Was do powyższych zabawek, jeśli tak tym bardziej zajrzycie na stronę www.kapitannauka.pl, bo tam tylko do północy rabat aż 35%, między innymi na powyższe rzeczy :) 


Komentarze