ANGIELSKI W PRZEDSZKOLU - POMOCE EDUKACYJNE - NOWOŚCI


Wakacje to idealny czas na przemyślane zakupy na nowy rok przedszkolny. Dziś kilka propozycji dla nauczycieli języka angielskiego :)
Sama zastanawiam się usilnie nad rozpoczęciem kursu przygotowującego do egzaminu B2 oraz rozpoczęciem studiów podyplomowych. Uczęszczał ktoś z Was na taki kurs w Empiku? Polecacie?

A teraz do sedna. Mam dla Was propozycje od trzech wydawnictw - różne, a jednak ja je uznaję za niezbędnik właśnie z powodu tej ,,różności".Na pierwszy plan najszersza pozycja - cały pakiet książkowy dla przedszkolaków wraz z oprawą metodyczną dla nauczyciela ,,Jolly Nolly" od wydawnictwa Edukacyjnego. Jak już pisałam nie raz, nie znoszę przeładowania treściami w książkach dla dzieci, a tu znów na szczęście jest ich wystarczająco. Jolly Nolly zawiera karty pracy, także z uwielbianymi naklejkami oraz przecudne komiksy!


Kilkadziesiąt stron w niegrubej książce to idealne uzupełnienie, dodatek do zajęć z angielskiego w przedszkolu, ale także świetne do ćwiczeń utrwalających w domu. Co więcej Wydawnictwo Edukacyjne ma w zanadrzu także świetne wsparcie dla nauczycieli języka. Według mnie bardzo dobrze napisane scenariusze zajęć, które obejmują całe ujęcie tematu a nie tylko wybrane treści, które powinno się zamieścić w zajęciach w ciągu dnia i świetny podział na cele: językowe i niejęzykowe. No i oczywiście płyta CD dołączona do przewodnika :)

Zajrzyjcie na stronę pakietu na Wydanictwo Edukacyjne tam znajdziecie inne niedrogie pomoce: pacynkę, zestaw gier planszowych oraz cały zestaw kart obrazkowych.


Z tego, co obserwuję podczas prowadzonych zajęć z języka angielskiego w przedszkolu nauka ta opiera się na piosenkach i wierszach, wiadomo - rytmiczne elementy ułatwiają zapamiętywanie a dorzucenie do tego pokazywania nadaje tempa rakiety :) Poniżej propozycja z pięknie ilustrowanymi wierszykami i rymowankami: do tego z tyłu tłumaczenia każdego tekstu oraz obszerny słowniczek! Wydawca to kapitalny Kapitan Nauka :) Na podanej stronie do pobrania także nagrana mp3, więc warto zajrzeć!I trzecia z dzisiejszych propozycji pochodzi od Wydawnictwa Bliżej Przedszkola, które do nauki języków w przedszkolu ma także kilka innych propozycji. Wspomnę dziś o ,,Polly and Holly", którą w pakiecie 3 książeczek możecie obecnie kupić za jedynie 40 zł tutaj

Czym są te książeczki? To urocze komiksy o sympatycznych tytułowych zwierzątkach. Każda część zawiera informacje dla nauczyciela wraz z opisem zabaw oraz wskazówkami ułatwiającymi pracę. Z kolei na końcu dołączono karty obrazkowe odpowiednio dobrane tematycznie do historii z książki :) 

Jak sami widzicie wszystkie propozycje działają na trochę innej zasadzie, ale wszystkie na pewno są rewelacyjną opcją do wykorzystania w nowym roku przedszkolnym :)

Kochani a co powiecie na karty obrazkowe z języka angielskiego na moim blogu? Do następnego!

Komentarze

  1. Ten komentarz został usunięty przez administratora bloga.

    OdpowiedzUsuń
  2. Moim zdaniem, chcąc nauczyć się języka angielskiego, zdecydowanie lepszym rozwiązaniem jest skorzystanie z oferty jednej ze szkół językowych. Jeśli ja miałbym polecić którąkolwiek z nich, byłaby nią szkoła językowa https://lincoln.edu.pl/krakow/jezyk-angielski/kursy-indywidualne/, która cieszy się dobrymi opiniami i obszerną ofertą.

    OdpowiedzUsuń
  3. Tak na dobrą sprawę moje dzieci również miały języka angielski w przedszkolu i było to już kilka ładnych lat temu. Teraz jedno z nich używa repetytorium maturalnego https://www.jezykiobce.pl/s/132/repetytorium-maturalne-angielski ponieważ już niedługo matura z języka angielskiego.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz