Nauka czytania i pisania - recenzja + pomoce dydaktyczne do darmowego pobrania


Poszukiwania książki wspierającej mnie w nauce dzieci czytania i pisania uważam za owocne - ,,Nauka czytania i pisania przecz ćwiczenia i zabawy grafomotoryczne" Małgorzaty Swędrowskiej, to naprawdę konkretna propozycja, pełna wiedzy teoretycznej oraz pomocy do wykorzystania tej wiedzy w praktyce. 

Najlepiej zakres książki przedstawi Wam spis treści. Jak widzimy w spisie treści, książka porusza zagadnienia z każdego obszaru, którego wspieranie jest niezbędne do prawidłowej i przyjemnej nauki czytania i pisania już u dzieci najmłodszych. Zaznaczono we wstępie, że książka ta jest dla nauczycieli, którzy poszukują praktycznych wskazówek, dzięki którym ich praca nad nauczeniem dzieci czytania i pisania będzie poprawna metodycznie oraz efektywna. Zdecydowanie się z tym zgadzam, scenariusze są ujęte w sposób konkretny, przejrzysty i ciekawy, są dopasowane swym poziomem trudności do dzieci w każdym wieku.W scenariuszach każdy znajdzie coś dla siebie, ponieważ poruszane jest tutaj wiele metod nauki czytania i pisania (aż 10!:)), m.in. metoda symultaniczno-sekwencyjna Cieszyńskiej lub też Metoda Dobrego Startu Bogdanowicz. Rzadko czytam książki ze scenariuszami od deski do deski, jednak tutaj już sam wstęp jest bardzo przepełniony wskazówkami i wiedzą, więc nawet nie wiem kiedy a przeczytałam całość! 

W każdym z działów znajdziecie coś dla siebie, do tego mnóstwo rymowanek i codziennych ćwiczeń przygotowujących do opanowania tej wspaniałej sztuki czytania i pisania. Do tego do książki dołączona jest płyta CD z wieloma kartami pracy - czego chcieć więcej. Dla mnie najlepsza książka tego typu, z jaką miałam styczność.


Po książkę zapraszam Was na stronę Wydawnictwa Prawniczego, a ja przygotowałam dla Was poniżej kilka pomocy do nauki czytania metodą sylabową, które przygotowałam samodzielnie i z których korzystam w pracy z moimi przedszkolakami :)

● Książka do czytania sylabowego, do pobrania tutaj w wersji PDF ,,Maja i jej moc" .


Ciąg dalszy w PDFie :) Takie książeczki naprawdę naukę
czytania wspomagają, więc będzie się ich u mnie pojawiać więcej.

● Alfabet Zabawy z literą C i sylabami otwartymi z C
Kochani, zapraszam też na mojego Facebooka, gdzie w ciągu roku na bieżąco będą pojawiać się zabawy i karty pracy związane z kolejnymi literami i sylabami. 

www.fb.com/PrzedszkolnePomyslyPP
Komentarze