Slime! - Nasz sposób na Święto Przedszkolaka


Dzień Przedszkolaka to czas wyjątkowy, najlepszy na zrobienie czegoś nowego! Zabraliśmy się za slime, który wykonaliśmy ze składników od TUBAN.pl  - zabawa niesamowita! Ale po kolei :)

Krótki wstęp o zasadach pracy z masą jaką jest slime i przystąpiliśmy do działania. Wcześniej kilkakrotnie podchodziłam do tworzenia slime'a z innych materiałów, ale raz nie wyszedł, w innych przypadkach zabrakło aktywatora. Tym razem, dzięki  firmie TUBAN wszystko poszło sprawnie, z instrukcją, z najlepszymi składnikami :)


Wybraliśmy przybory potrzebne do przygotowania ,,glutka" i zaczęliśmy działać. Największą frajdą było dodawanie brokatu i barwników :)


Tworzenie poszło sprawnie i szybko i już po kilku minutach stworzyliśmy masę, którą dzieci mogłyby bawić się cały dzień! Co jest świetnego w slimie - nie brudzi, łatwo się odkleja od mebli/rąk/ubrań, można z nim robić wiele rzeczy: ugniatać, rozciągać, rolować, formować piłkę, która nawet kilka razy się odbije :)Konsystencja ,,glutka" nie dla wszystkich była zachęcająca - na początku. Później oprócz jednego chłopca na zabawę zdecydowali się wszyscy, sposobów jak wspomniałam wyżej było milion, ale uśmiechy od ucha do ucha u każdego takie same!

Zapraszam do sklepu TUBAN.pl tam wszyyystkie składniki razem z ozdobnikami, a także gotowe slimy! :) Komentarze