Czy Wiking może zostać przyjacielem przedszkolaków? ,,Tappi", wydawnictwo Zielona Sowa


Czy duży, brodaty Wiking w śmiesznym nakryciu głowy może zaprzyjaźnić się z przedszkolakami? Oczywiście! A zrobi to na pewno z pomocą swoich przyjaciół, m.in. reniferka Chichotka, bobra Chrobotka czy też Borsuka Niuchacza.


Tę wspaniałą serię od Wydawnictwa Zielona Sowa poznałam, gdy poszukiwałam kilka lat temu prezentów bożonarodzeniowych dla moich przedszkolaków, wpadła mi wtedy w ręce gra + książka ,,Tappi i urodzinowe ciasto". Nie znałam tej serii, brałam w ciemno i okazało się hitem! Wszystkie przedszkolaki razem z rodzicami przejrzały książkę i przeczytały od deski do deski i to nie jeden raz,  w grę zaangażowani byli rodzice przez dłuuugie tygodnie od Świąt, ogólnie rzecz ujmując - pełen sukces.

Ostatnio, autor Tappiego - Marcin Mortka wydał kolejne książki z serii. Grę i książkę oparte na przygodach Tappiego już wcześniej recenzowałam, zapraszam tutaj i tutaj. Czas na ,,Tappi i tajemnica bułeczek Bollego", która jest już 7 częścią przygód tego sympatycznego Wikinga. Osobiście obiecałam sobie, że uzupełnię moją biblioteczkę o brakujące 4 części. A dlaczego? Za co cenię te książki? Za oryginalną postać, za morały, za wspaniałe imiona bohaterów, pomysłowe przygody, za brak agresji w fabule, za piękne ilustracje... za wszystko!Książki są trwałe, dobrze wykonane z pięknymi ilustracjami a równocześnie za niedużą cenę. Sprawdźcie sami i dajcie się wciągnąć do Szepczącego Lasu na Ognistej Wyspie, a gwarantuję, że wrócicie tam wielokrotnie! :) Komentarze