Kreatywna książka aktywizująca dla przedszkolaków


W czasach ogromnego zabiegania i równoczesnego zafascynowania światem tabletów i smartfonów bardzo ważne jest, aby rodzice starali się jak najczęściej spędzać czas wolny z dziećmi z dala od tego typu udogodnień, na pewno nikomu to nie zaszkodzi a na pewno będzie świetną zabawą. Jeśli pomysły na taką zabawę się skończyły z wybawieniem nadciąga wydawnictwo Centrum Edukacji Dziecięcej z trzema książkami, które dzisiaj chciałabym zaprezentować :)
Na pierwszy ogień książka dla młodszych dzieci. Fafik to przeuroczy i sympatyczny mały psiak  z dużą ilością przygód i zadań do wykonania, w których pomaga mu mały czytelnik :) Kolorowe polecenia wciągają do wspólnego brykania z pieskiem a do tego do poruszania całym ciałem, a przede wszystkim głową: wspólnie machamy, trzęsiemy książką, klaszczemy, tupiemy, tulimy i robimy mnóstwo rzeczy z naszym żółtym przyjacielem :) 


Dużym plusem jest twarda okładka, która ratuje w momencie dużego zaangażowania w czytanie ;) 2,5 latek kuzynki jest tym zachwycony, chce jeszcze i jeszcze :) Z ratunkiem przychodzą następny części. Pozostając w temacie Fafika - książka z prawej to książka dla nieco starszych przedszkolaków, na pewno 3,5 +. Mamy tutaj wiele zadań doskonalących umiejętności w różnych obszarach, znajdzie się coś na rozwijanie motorki małej, kreatywności, logicznego myślenia, matematyki, będą także ćwiczenia logopedyczne. Dziecko może być współautorem tej książki a to dla dzieci często świetna nagroda i rewelacyjna zabawa :) 

,,Wyhoduj swoje drzewo" najbardziej oryginalne i najwspanialsze i na tyyyyyle sposobów. To książka da dzieci od bardziej 5 roku życia, ale myślę, że i dorośli super by się przy niej bawili. Dużo rysowania i dużo zabawy :) 

Na pewno Was zachęciłam, szczególnie fanów kreatywnego spędzania czasu wolnego. Jeszcze nie przekonałam? Może cena Was zachęci? Wszystkie między 15 a 22 zł :) Zajrzyjcie tutaj.Komentarze