Nauka z Bazgrakami - karty pracy wielokrotnego użytku


Pewnie nie jednego nauczyciela przedszkola często zauroczą pięknie ilustrowane karty pracy, książeczki aktywizujące czy inne zbiory zadań, mnie najczęściej kusza one na poczcie lub w Biedronce...  Odwieczne pytanie, które sobie wtedy zadaję- czy te karty dam radę skserować? Pomysł super, ale czy skorzystam z tej książeczki więcej niż raz? Z wybawieniem przyszło wydawnictwo Kapitan Nauka z serią ,,Bazgraki"! :)


Cztery książki, w każdej kilkadziesiąt stron zadań na rożnym poziomie i w różnym zakresie, skierowane dla dzieci od 3 do 6 lat, do każdej dołączony suchościeralny pisak. Moje grupowe dzieci potraktowały to jako przepis na ogromne zaangażowanie w utrwalane dzięki tym książeczkom wiadomości, do zadań ustawiają się kolejki i każdy Przedszkoludek czeka, aż teraz będzie jego kolej. Spójrzcie sami :) Na poniższych zdjęciach kolejno 3, 4 i 5 latek i dla każdego znalazło się coś odpowiedniego :)

Każda z części posiada tematyczne karty pracy: wyraźne ilustracje, jasno sformułowane polecenia i pomysłowe zadania, no i Bazgraki - sympatyczne stworki, które są przewodnikami po książeczkach :)  
Osobiście na pewno wiele razy będę z nich korzystać, mają w sobie zadania matematyczne, logiczne, doskonalące motorykę, percepcję wzrokową. Zadania nie są długie, ale równocześnie na tyle wciągające, że dziecko chce jeszcze i jeszcze.

Seria składa się z czterech książek
- Bazgraki w kosmosie
- Bazgraki w podróży
- Bazgraki wśród zwierząt
- Bazgraki w przedszkolu

Cena moim zdaniem nie jest wysoka, jak na coś, co możemy wielokrotnie wykorzystać. :)

Komentarze