Co na prezent? Puzzle obserwacyjne


Odwieczny dylemat - co kupić dziecku w wieku przedszkolnym/wczesnoszkolnym pod choinkę, przecież dzieci teraz mają wszystko. Ja zawsze stawiam na zabawki edukacyjne, muszą choć trochę zahaczać o tę kategorię, bo inaczej nie daruję sobie na cały rok. :D Ale gdzie znaleźć takie, aby były rozwijające i przy okazji pozwoliły nie zbankrutować? Kapitan Nauka!

Dla mnie najlepszymi recenzentami są moje przedszkolaki, po prostu odpakowują, wyciągają z pudełka i... już wszystko wiem! Tym razem strzał w dziesiątkę! Co prawda czas nie pozwolił nam na zabawę dwoma zestawami, ale dom z pierwszego pudełka został przejrzany pod każdym kątem, w każdym zakamarku, z każdym elementem. 

Puzzle są idealne dla dzieci, którym przydadzą się ćwiczenia z percepcji wzrokowej, jest tu wiele szczegółów, dzięki czemu także skupienie uwagi można ćwiczyć. Ilustracje są staranne i ogólnie śliczne. Przedmiotów do wyszukiwania nie da się z niczym pomylić, co często się zdarza przy grach tego typu. Jak widać powyżej, do każdego pudełka dołączony jest duży plakat i trwałe, dobrze wykonane puzzle. Plakat jest bardzo ważny, bo z takiej ilości szczegółów bez dobrego podglądu przedszkolaki mogłyby mieć problem z ułożeniem puzzli, a tak krok po kroku poszło im to świetnie :) 

Wydawnictwo oferuje także puzzle obserwacyjne na innych poziomach trudności i w innej tematyce, np. Zwierzęta leśne, pojazdy, rycerze. 

Ale to nie jedyne rzeczy, które z chęcią Wam polecę!

Pisałam kiedyś o Bazgrakach - książce z flamastrem do przygód z różnymi zadaniami.

Przejrzycie stronę wydawnictwa, tam całe mnóstwo skarbów, które 5 grudnia tym bardziej opłaca się kupić, bo za przesyłkę nie płacicie NIC! :) 

https://www.kapitannauka.pl/Komentarze