Świąteczno-Mikołajkowy zestaw wyjątkowy!


Kalendarz adwentowy, prezenty, piosenki, pomysły na jasełka, świąteczne plakaty i historyjki obrazkowe - tyleeee rzeczy do poszukania, a tu z pomocą przychodzi (jak chyba zawsze <3) Bliżej Przedszkola i zestaw gotowy! 

Powoli czas zaczyna naglić, więc jeśli nie macie pomysłu na Jasełka zajrzyjcie do pierwszej części zestawu, jest to książka z kilkunastoma scenariuszami dopasowanymi i opisanymi zgodnie z wiekiem dzieci występujących. Do całości dorzucone są dwie płyty, więc nie musicie już o nic martwić :) a do tego przedstawienia świąteczne macie zaplanowane na kilka lat pod rząd. Moim zdaniem scenariusze są pisane na standardową grupę 25 osobową, więc jeśli taką posiadacie spieszcie z zamówieniem. Tematyka scenariuszy to: Aniołkowy Chór, Świąteczne Zwyczaje, Święta w lesie, W stajence, W Betlejem i najlepsze, bo baaardzo ułatwiające pracę (przy krótkim czasie do święta Babć i Dziadków) - Jasełka u babci i dziadka. 


Jeśli jeszcze Wam mało świątecznych melodii i muzyki, to idealna jest dla Was część druga, czyli krótkie inscenizacje świąteczne, piosenki oraz zapis nutowy do tych utworów no i oczywiście płyta :) W książeczce do niej dołączonej poza inscenizacjami znajdziecie także m.in. tradycje bożonarodzeniowe w Europie, opowiadanie do historyjki obrazkowej o Świętym Mikołaju, wierszyki, bajeczkę muzyczną. Do tego sztywne plakaty i bardzo trwałe, sztywne a poza laminowaniu to chyba niezniszczalne plansze z historyjkami obrazkowymi.Myślę, że w zestawie jest kwintesencja tego, co na święta w przedszkolu potrzeba. Jeśli Was jeszcze nie przekonałam spójrzcie na filmik :) i skoczcie na stronę Bliżej Przedszkola, gdzie macie podgląd wszystkich dołączonych plansz :) 

Komentarze