Księga angielskich słówek - nauka angielskiego z przedszkolakiem


Czego najbardziej potrzebują dzieci w wieku przedszkolnym w nauce języka? Myślę, że nauka przez ruch i działanie to najlepsza sprawa. Co jeszcze? Utrwalanie, to na pewno. Dalej - ciekawość świata, dopytywanie, uszczegóławianie. I pewnie jeszcze kilka czynników możemy wymienić, ale co wtedy, gdy nie jesteśmy anglistą? Ten post kieruję do nauczycieli przedszkola i rodziców, którzy chętnie rozwijają dziecięce zainteresowanie językiem, mimo, że nie są specjalistami.To zainteresowanie można rozwijać dzięki tej świetnie opracowanej książce, podzielonej na konkretne działy, które towarzyszą każdemu przedszkolakowi w ciągu roku. 


Dorosłych zachęci na pewno bardzo dobre opracowanie, wyraźne ilustracje, ilość szczegółów... Dzieci na pewno zwrócą uwagę na kolory, ciekawe postacie, przedmioty, osoby i sytuacje bliskie ich codziennemu życiu.


,,Księga angielskich słówek" to także super pomysł na prezent dla dziecka w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym. Mi osobiście przyda się w zajęciach indywidualnych z dziećmi, w których ćwiczymy wyszukiwanie szczegółów i opowiadanie o ilustracjach :) 


Zapraszam Was serdecznie na stronę:

Znajdziecie tam wiele perełek przydatnych na każdym etapie
edukacji, od żłobka po klasy szkolne. 

Polecam m.in. puzzle obserwacyjne i Bazgraki, które opisywałam
już jakiś czas temu, a które nadal są hitem wśród moich przedszkolaków :) 

Komentarze

  1. Świetne książki. Wiele osób dzięki nim zaczyna swoją przygodę z językiem w dzieciństwie, dzięki czemu mają dużo łatwiej z opanowaniem języka ucząc się w szkołach językowych takich jak https://lincoln.edu.pl/.

    OdpowiedzUsuń
  2. Właśnie przede wszystkim dzieci szybko ucza się języków obcych więc należy zadbać o prawidłowe ich nauczanie. Z tego co wiem znakomite są audio kursy do angielskiego https://www.jezykiobce.pl/s/128/audio-kurs-angielskiego ponieważ właśnie wiele osób uczy się ze słuchu.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz