Kalendarz edukacyjny w przedszkolu i nauka pojęć z kalendarza jest banalnie prosta!


Nauka pojęć związanych z kalendarzem jest moim zdaniem bardzo trudna, po pierwsze dotyczy rzeczy abstrakcyjnych, których nie widać, po drugie  to wszystko się zmienia i trzeba znać wszystkie miesiące, dni tygodnia, pory roku na wyrywki i do tego orientować się, kiedy i na co nadszedł już czas. Najlepszy sposób na opanowanie materiału - powtórki! I dlatego polecam dla wszystkich grup wiekowych Kalendarz Edukacyjny z Wydawnictw Bliżej Przedszkola. 


Kalendarz ma duży format jest idealny do zawieszenia na ścianę, ma też odpowiednie do tego uchwyty i możliwość przerzucania kartek. Zawiera wszystkie niezbędne w przedszkolu elementy: datę, porę roku, dzień tygodnia oraz miesiąc, wszystko opatrzone jest kolorowymi ilustracjami, a cyfry są duże i wyraźne.
Bohaterami tej edycji kalendarza jest Pan Roczek i jego psiaki, które mają nieprzypadkowe imiona: Poniedziałek, Wtorek, Środa, Czwartek, Piątek, Sobota i Niedziela. Psiakom przydarzają się przeróżne przygody, do każdego dnia tygodnia dołączona jest krótka rymowana historyjka, a do każdego miesiąca nieco dłuższa. 


My codziennie rano zaglądamy do naszego kalendarza i zmieniamy, co potrzeba - utrwalając przy tym pozostałe informacje. Nauka przez działanie - dzieci szybciej zapamiętują przerzucając kartki kalendarza, niż jedynie powtarzając po nauczycielu. Dzięki niemu możemy także sprawdzić, np. ile dni zostało do wycieczki. 


Z zestawem dołączone były także urocze naklejki z pieskami. Domówić można również zeszyt ćwiczeń dla każdego dziecka, zajrzyjcie TUTAJ po wszystkie szczegóły :) 
|
Pytaliście mnie także o materiał z jakiego kalendarz jest wykonany. Uważam, że nie zniszczy się zbyt szybko, wszystko jest solidne, laminowane, oczywiście może się podrzeć, ale gdy będzie wisiał na ścianie myślę, że to znikome ryzyko :)Komentarze