Skąd wziąć pomoce do nauki czytania i pisania?


Taka to już natura nauczycieli przedszkola, że potrafią zrobić coś z niczego, a do tego wynoszą do pracy połowę swojego domu. Sama często tak robię, często też drukuję mnóstwo plansz, scenariuszy, pomocy, a potem mam wielką trudność ze znalezieniem tego, co potrzebne. Ale nie o sprzątaniu dzisiejszy post...

Przeszukuję często Internet w poszukiwaniu gotowych pomocy dydaktycznych, by zaoszczędzić czas i uatrakcyjnić zajęcia. Moje przedszkolne dzieci uwielbiają planszówki, puzzle, książki edukacyjne, gadżety przydatne w nauce i wszelkiej maści książki aktywizujące.  Najczęściej wszystko to znajduje mnie samo przypadkiem - reklamy na Facebooku, wyprzedaż w znanym markecie. Czasem jednak - tak jest zawsze w przypadku pomocy do nauki czytania - szukam i szukam tego, co chodzi mi po głowie, a znaleźć nie mogę. Pomoc znalazłam na juniora.pl. Mi bardzo pomogło to miejsce, ale mojemu portfelowi już zdecydowanie mniej. :D Chciałabym wszystko!

Pomoce, które tam znajdziemy podzielone są na kategorie, np. mała motoryka, nauka czytania, nauka pisania, ale jest tam także podział na wydawnictwa, np. znane z mojego bloga Kapitan Nauka, Wydawnictwo Centrum Metody Krakowskiej, Wydawnictwo WiR albo Wydawnictwo Edukacyjne. 

Ceny są zróżnicowane: w zależności od tego, czego potrzebujemy i jak bardzo popularna jest dana pomoc. Na stronie Facebookowej sklepu znajdziemy czasem rabaty i promocje. 

Dla siebie znalazłam ostatnio trzy pomoce do nauki czytania z trzech różnych wydawnictw. 


1. Poszukiwany przeze mnie od jakiegoś czasu elementarz z czcionką i materiałem odpowiadającymi Metodzie Krakowskiej. Znalazłam! ,,Przedszkolak kocha czytać" pomaga już od kilku dni moim sześciolatkom w doskonaleniu sztuki czytania, która już coraz lepiej im wychodzi. Co w książce? Samogłoski, sylaby, wyrazy i zdania: wszystko i na wszystkich poziomach, do spokojnego przerabiania i ćwiczeń.

2. Coś co lubię bardzo: nauka czytania + logiczne myślenie. Tym razem to działanie dało nam Szyfrowanki z wydawnictwa Oliwka. Zestaw kartoników z sylabami i zakodowane zdania razem z kluczem. Rewelacja. Moje sześciolatki mają wielką frajdę i ogromną satysfakcję z wykonanych zadań.
3. Ostatnia rzecz to zestaw ,,Moje układanki 1" od Wydawnictwa Wir. Posiadam już (polecany przeze mnie całym sercem) zestaw ,,Moje sylabki" z tego wydawnictwa. ,,Moje sylabki" to dodatkowa do analizy i syntezy sylabowej, dodatkowo wszystko oparte jest na wyraźnych ilustracjach i trwale wykonanym materiale.
Zapraszam na


Komentarze

  1. Mój mały Brajanek jest niezwykle zadowolony ze sposobów nauczania w nowym przedszkolu! Polecam Kinderki każdemu rodzicowi.

    OdpowiedzUsuń

Prześlij komentarz